Чим відмити машинне масло

Продукция компании Nerta
До (концентрація 1:10)
Продукция компании Nerta
Після

Хімія для миття двигуна. Було б цікаво подивитися як вона працює. Цікаво і пізнавально. У цьому огляді будемо мити моторний відсік. Необхідно зняти акумулятор. Моторний відсік будемо мити засобом MOTOR CLEANER від компанії Nerta (Бельгія).

Що таке Nerta

Продукція компанії Nerta
Виставка 2022

Коротка інформація для тих, хто не чув нічого про Nerta. Це Бельгійський виробник хімії для різних секторів:

 • сільське господарство
 • промисловість
 • м'ясо-молочне виробництво
 • автомийки
 • клінінг
 • ресторани

та інші подібні сектори.

Дата заснування компанії Entaco і бренду Nerta - 1971 рік. 2021 року Nerta відзначила 50 років. Це не просто дата - 50 років, це 50 років досвіду, досліджень, розробок і важкий шлях до довіри клієнтів. Виробляється тільки в Бельгії.

Це був короткий відступ від теми миття двигуна і чим відмити двигун від масла і бруду. Повертаємося безпосередньо до головної теми - миття двигуна.

МOTOR CLEANER

Мийка двигуна DAF засобом Motor Cleaner
Motor Cleaner - чудовий результат

- це дуже ефективний та економний засіб для миття двигуна, має ось такий вигляд

Багато хто бачив цю упаковку і використовував цей засіб.

Що необхідно мати в арсеналі:

 • рукавички, обов'язково одягаємо, засіб досить агресивний
 • помповий розпилювач (можна ручний тригер)
 • апарат високого тиску. Якщо немає можливості застосувати такий апарат, або немає такого в господарстві, достатньо мати доступ до звичайної води. Додатково знадобиться звичайний найбюджетніший малярський пензлик.

Це наш перший огляд засобу для миття двигуна від компанії Nerta. Ми маємо дуже багато позитивних відгуків, клієнти миють, дуже подобається. Також покупців радує концентрація і ціна.

Підготовка

Заводська упаковка Nerta BC 50
Результат

Хочемо вам показати який вигляд має моторний відсік до миття двигуна. Це те що було на початку. Що стало після миття двигуна подивимось наприкінці огляду.

Ми не стали попередньо збивати пил і болото. Трохи ускладнили завдання для MOTOR CLEANER від Nerta. Дотримуючись усіх правил і рекомендацій, болото, пісок, бруд необхідно попередньо змити. MOTOR CLEANER - це засіб для видалення оливи, жирних і солідольних забруднень, патьоків оливи, очищення деталей самого двигуна. Пісок, болото, бувальщина тощо - це забруднення мають іншу природу походження. Наносити MOTOR CLEANER на бруд - це не зовсім правильно. Але ми пішли проти правил навмисне. Наносимо засіб для миття двигуна на звичайний дорожній бруд. Розбавляти будемо за інструкцією, згідно з рекомендацією заводу (10 - 25 %). Ми взяли за основу нижню планку в рекомендації виробника, 10% розчин, 1000 мл води + 100 мл концентрату засобу для миття двигуна автомобіля.

Ми взяли звичайний мірник і приготували розчин. Хочемо звернути увагу на те, що це професійна хімія, висококонцентрований мийний засіб. Процентне співвідношення споживач визначає сам від ступеня забруднення. Якщо мити або очищати внутрішні деталі двигуна, коробки передач тощо - достатньо використовувати 5%-й розчин. У нас вийшов 10%-й розчин, це середня концентрація, але досить ефективна. Нещодавно зустрів коментар на форумі. Блогер порівнював кілька засобів для миття двигуна автомобіля. Серед тестованих продуктів був MOTOR CLEANER від Nerta. Оглядач оцінив цей продукт максимально високою оцінкою. На форумі в коментарях цю оцінку повністю підтримали.

Ополіскувати будемо апаратом високого тиску. Наносити засіб для миття двигуна автомобіля та деталей потрібно тільки на холодний двигун. А ось готувати та розбавляти MOTOR CLEANER бажано в теплій воді.

На перед варто забігти і повідомити, що це не варто розбавляти багато засобу для одноразового миття. Це дуже ефективний засіб для миття двигуна, відповідно витрата або потреба буде не високою. 500 мл на середньої забрудненості моторний відсік буде достатньо. Будемо наносити MOTOR CLEANER скрізь де можна дістатися.

Згідно з інструкцією чекаємо дві - три хвилини, змиваємо. MOTOR CLEANER чудово справляється з будь-якими забрудненнями, які ви виявите під капотом автомобіля. Засохлий солідол, старі патьоки масла, залишки мала після ТО або ремонту, забруднений радіатор охолодження, загалом все, що знаходиться під капотом автомобіля - це потенційні "клієнти" для MOTOR CLEANER.


ВАЖЛИВО: Не давайте висохнути.


Так само важливо зазначити, навіть у концентрованому стані засіб ніяк не шкодить гумовим виробам автомобіля і взагалі техніці, для пластику і для всіх типів поверхонь. У теорії та на жаль на практиці в Україні багато умільців продають кустарно приготовані засоби із сірчаної або соляної кислоти, зустрічаються лужні "коктейлі" в магазинах. Але це приховане "зло". Свою роботу такий "коктейль" зробить. Але наслідки будуть незворотні й дуже сумні. Ось кілька прикладів:

 • гума, пластик після такого миття дуже швидко втрачає свої властивості, одразу з'являються свіжі патьоки масла
 • якщо такий "коктейль" після мийки залишиться в порах або на ребрах жорсткості деталей з легкосплавних металів - це вирок, дірка забезпечена. Таке "щястя" часто зустрічається на корпусах КПП.

Насправді засіб для миття двигуна MOTOR CLEANER коштує не дорого. Не обов'язково купувати заводську упаковку (25 л). На нашому сайті можна купити розфасовку від 1 літра.

Це був невеликий огляд засобу для миття двигуна автомобіля від компанії Nerta. Але не варто зациклюватися на реалізації одного завдання

 • мийка двигуна автомобіля. Це багатофункціональний професійний засіб.
 • гаражі
 • СТО
 • ремонтні майстерні
 • виробництво з верстатами і різним гідравлічним обладнанням
 • вилочні навантажувачі та інша складська техніка

цей список можна складати дуже довго. Якщо ваш сектор не потрапив до переліку, це не важливо. Важливо розуміти що є такий засіб MOTOR CLEANER яке точно допоможе вам і створить додаткових проблем.